Wybierz rozstaw otworów na śruby

Często zadawane pytania

CENY I PLATNOSCI

CO JEST WLICZONE W WYMIENIONE CENY?

Materiały mocujące (np. pierścienie centrujące, śruby/nakrętki kol) są zawarte w cenie i zakresie dostawy. Nasz personel techniczny sprawdzi przed każdym zamówieniem, czy potrzebny jest odpowiedni materiał montażowy. Jeśli materiał montażowy nie jest dostarczany, należy użyć śrub seryjnych. Kompletne koła obejmują montaż opon i wyważanie. Ponadto wysyłka na terenie Niemiec jest wliczona w cenę wszystkich felg i kompletnych kol.

CZY MOGE ZAPLACIC NETTO?

Możesz u nas kupić netto na następujących warunkach: Dostawa do kraju trzeciego (np. Szwajcaria, Norwegia...) Sprzedawca z numerem identyfikacyjnym VAT w UE (z wyjątkiem Niemiec)  

JAK MOGE ZAPLACIC?

Możesz zapłacić przez PayPal, Sofortüberweisung, zaliczkę, Klarna lub finansowanie z Consors Finanz. Możesz także zapłacić gotówka lub wygodnie karta EC po jej odebraniu. Poza Niemcami możesz korzystać tylko z metod płatności PayPal, Sofortüberweisung i przedpłaty.

Nasze dane konta:

Bank: Nord-Ostsee Sparkasse

IBAN: DE97 2175 0000 0163 0297 70

BIC: NOLA DE 21 NOS

PRODUKT I TECHNOLOGIA

CO TO SA PIERSCIENIE CENTRUJACE I ICH POTRZEBUJE?

Jeśli piasta pojazdu ma mniejsza średnice niż otwór piasty koła, potrzebny jest pierścień centrujący. Kompensuje to różnice w średnicy piasty miedzy obręczą a pojazdem. Jeśli potrzebujesz pierścieni centrujących do montażu wybranych felg i kompletnych kol, są one zawarte w cenie i zostaną dostarczone wraz z zamówieniem.

CZY FELGI SA ODPOWIEDNIE NA ZIMĘ?

W naszym sklepie można rozpoznać felgi odpowiednie na zimę po tym, e na zdjęciu są oznaczone płatkiem śniegu.

W JAKIM KOLORZE JEST DOSTARCZANA SRUBA KOL?

W razie potrzeby śruby są dostarczane wyłącznie w kolorze srebrnym, niezależnie od koloru felgi.

JAK KONSERWOWAC FELGI?

Zalecana jest regularna pielęgnacja felg, aby jak najdłużej cieszyć się nowymi kołami. Na naszym blogu opublikowaliśmy, jak prawidłowo wyczyścić i uszczelnić felgi.

CZY MOGE JEZDZIC NA MOICH OPONACH?

Zasadniczo możesz nadal używać opon, o ile są one kompatybilne z wybrana felg. Upewnij się również, ze Twoje opony nie spadają poniżej minimalnej głębokości bieżnika wynoszącej 1,6 mm. Eksperci zalecają nawet 3 mm latem i 4 mm zima. Ponadto opon nie należy jeździć dłużej niż 6 lat, ponieważ materiał z czasem ulega degradacji. Decydując się na zakup nowych opon, masz do wyboru wiele znanych marek.

CZY POTRZEBUJE CZUJNIKOW TPMS?

Możesz zapytać swojego dealera, czy Twój pojazd jest wyposażony w TPMS i czy potrzebujesz czujników. TPMS śluzy do monitorowania ciśnienia powietrza w oponach samochodu podczas jazdy. Od 1 listopada 2014 r. system TPMS jest obowiązkowy dla wszystkich nowo zarejestrowanych pojazdów M1/M1G. Należą do nich samochody, SUV-y i przyczepy stacjonarne. Rozróżnia się dwie grupy systemów monitorowania ciśnienia w oponach, systemy aktywne i pasywne.   W systemie aktywnym czujniki TPMS są połączone z zaworem w całym kole. Dane są przesyłane bezprzewodowo do jednostki sterującej. Jeśli pojawia się problemy, kierowca jest informowany przez lampkę ostrzegawcza. Zaleta aktywnego systemu jest to, ze działa również podczas postoju pojazdu. Czujniki pokazują również dokładne ciśnienie w oponach. W systemie pasywnym wykorzystywane są czujniki ABS znajdujące się już w pojeździe oraz czujniki kontroli trakcji. Mierzą one prędkość kol. Jeśli ciśnienie w oponach spada, koło staje się mniejsze. Prowadzi to do większej liczby obrotów w porównaniu z innymi oponami. Na tej podstawie system TPMS stwierdza, ze w kole występuje utrata ciśnienia i zgłasza to kierowcy. Metoda pasywna działa wiec tylko wtedy, gdy pojazd się toczy. Kierowca otrzymuje tylko informacje o ogólnym spadku ciśnienia, ale nie o dokładnym ciśnieniu w oponie i oponie, której dotyczy. Oba systemy są używane w Niemczech i spełniają normy wymagane przez dyrektywy UE.   Jeśli Twój pojazd posiada czujniki TPMS, możesz je zamówić w koszyku. Więcej informacji na temat TPMS można znaleźć tutaj.

MOGE SFINANSOWAC MOJE FELGI LUB KOMPLETNE KOLO?

Wybierz metodę płatności „Finansowanie” podczas procesu składania zamówienia. Należy pamiętać, ze do sfinalizowania finansowania potrzebne jest niemieckie miejsce zamieszkania. Warunki naszego partnera Consors Finanz i dalsza procedurę można znaleźć na stronie www.felgenshop.de/felgen-finanzierung.

CZY MOGE ZAMÓWIĆ CZUJNIKI TPMS Z ZESTAWEM DO FELG?

Czujniki TPMS można dodać tylko podczas zamawiania kompletnego zestawu kol.

WYSYLKA

CZY MOGE ODBIERAC TOWAR?

Możliwy jest odbiór u nas we Flensburgu. Prosimy o wcześniejszy kontakt, chętnie to dostosujemy.

 

Nasz adres to:

DF Automotive GmbH

Marie-Curie-Ring 13

24941 Flensburg

 

Nasze godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00

NIE OTRZYMALEM WSZYSTKICH FELGI LUB KOMPLETNEGO KOŁA - GDZIE JEST RESZTA?

Przy wysyłaniu kilku paczek może się czasem zdarzyć, ze nie wszystkie paczki są dostarczane w tym samym dniu roboczym ze względu na procesy logistyczne. Dostawa brakujących przesyłek z reguły następuje w następnym dniu roboczym.

CZY WYSYLASZ ZA GRANICE?

Wysyłamy do następujących krajow:  Niemcy  Anglia  Dania  Francja  Holandia  Austria  Szwajcaria  Włochy  Belgia  Luksemburg  Liechtenstein

GDZIE MOGE WPISAC INNY ADRES DOSTAWY?

Inny adres dostawy możesz podać podczas kompletowania zamówienia.

DOKUMENTY I TÜV

MUSZE ZAREJESTROWAC SWÓJE FELGI?

W dokumentach z felg możesz dowiedzieć się, czy wybrane felgi musza zostać przedstawione TÜV. Jeśli na przykład A01 lub 11A jest jednym z wymagań dotyczących kombinacji kol i opon, konieczna jest potwierdzenie przez TÜV potrzebne. Więcej informacji na temat dokument felg można znaleźć w części „Czy musze rejestrować felgi?”.

JAK CZYTAC DOKUMENT FELG?

Aby przeczytać dokument felg, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wyjaśniamy dokładnie, co to jest w punkcie „Jak czytać dokument felg?” w naszym artykule „Czy musze rejestrować felgi?”.

MOJ SAMOCHOD JEST OBNIZONY, NA CO MAM BACZYC?

Jeśli zainstalowałeś zawieszenie sportowe lub sprężyny obniżające, ABE dla felg wygasa automatycznie. Rejestracja jest potrzebne w stacji kontroli pojazdów. Rejestracja takiej kombinacji jest indywidualna decyzja inżyniera testującego. Zalecamy wyjaśnienie tego z wyprzedzeniem.

MOGE Z TYMI FELGAMI JEZDZIC NA MOIM SAMOCHODZIE?

Wybrana felga jest zatwierdzona przez TÜV, jeśli Twój samochód jest katalogowany w dokumencie. Każde zamówienie jest przez nas sprawdzane pod katem dopasowania. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności skontaktujemy się z Toba.

ZWROTY

MOGE WYMIENIC FELGI?

Zasadniczo do wymiany obowiązują te same warunki, co do zwrotu. Zapraszamy do kontaktu mailowego, a znajdziemy dla Ciebie odpowiednia felgę.

CO ZROBIC, JESLI ZAMOWILEM ZLY ARTYKUŁ?

Jeśli popełniłeś błąd podczas składania zamówienia, prosimy o jak najszybszy kontakt na adres e-mail service@felgenshop.de. Możemy łatwo dostosować Twoje zamówienie, jeśli Twoje zamówienie nie zostało jeszcze przygotowane do wysyłki lub montażu.

MOGE ZWROCIC FELGI?

Masz 14 dni od otrzymania towaru na odstąpienie od umowy z nami bez podania przyczyn. Prosimy o poinformowanie nas o odstąpieniu od umowy kupna w tym terminie pisemnie poczta lub e-mailem. W takim przypadku pokrywasz tylko koszty zwrotu. Więcej informacji na temat zwrotów znajdziesz tutaj.

REKLAMACJA

CO ZROBIC, JESLI ZNAJDE USZKODZENIE ZAMOWIONYCH TOWARU?

W przypadku uszkodzenia produktu prosimy o zgłoszenie do nas reklamacji. Aby złożyć skargę, wyślij nam e-mail na adres reklamation@df-automotive.de. W Twojej poczcie potrzebujemy następujących informacji: Numer zamówienia lub numer faktury Który artykuł jest skarga Jaka jest reklamacja przedmiotu (krótki opis problemu) Kiedy wystąpił defekt? Zdjęcia defektu

CO MAM ZROBIC, JESLI PACZKA PRZYBYWA USZKODZONA?

Jeśli otrzymasz uszkodzona przesyłkę, niezwłocznie zgłoś do nas reklamacje. Aby zarejestrować uszkodzenia transportowe, oprócz informacji o zamówieniu potrzebujemy również numeru śledzenia uszkodzonej paczki. Numer zamówienia lub numer faktury Który artykuł jest skarga Jaka jest reklamacja przedmiotu (krótki opis problemu) Kiedy wystąpił defekt? Zdjęcia defektu numer przesyłki Zdjęcia materiału opakowaniowego

KOMPLETNE KOŁA I MONTAZ

DLACZEGO KOMPLETNE KOLO MUSI BYĆ WYWAZONE?

Podczas procesu odlewania każdej felgi posiada indywidualne, minimalne odchylenia. Aby nie wpływały one na prowadzenie, Twoje kompletne koła są przez nas wyważane. Tutaj są one wprawiane w ruch obrotowy w wyważarce, a czujniki określają, czy występuje niewyważenie. W takim przypadku do obręczy przymocowane są małe obciążniki, aby skompensować nierównomierność rozkładu masy. Teraz Twoje koła są gotowe do zamontowania w Twoim samochodzie.

JAK ROZPOZNAC KIERUNEK NOWYCH KOL?

Kierunek jazdy jest z góry określony, szczególnie w przypadku opon zimowych lub opon do wyższych prędkości. Zalecany kierunek jazdy można znaleźć na strzałce na bocznej ścianie opony, zwykle obok oznaczenia „Direction” lub „Rotation”. W przypadku opon bezkierunkowych strona wewnętrzna lub zewnętrzna jest zwykle zaznaczona na ścianie bocznej opony. Zewnętrzna strona jest oznaczona dopiskiem „Outside”.

DLACZEGO MUSZE REGULOWAC CISNIENIE POWIETRZA?

Dostarczone kompletne koła są przed wysyłka napełniane przez nas ciśnieniem powietrza 3,0 bar. Przed pierwszym użyciem wyreguluj ciśnienie powietrza w pojeździe. Jeśli masz założona oponę o standardowym rozmiarze, zalecane ciśnienie w oponach znajdziesz zwykle w instrukcji obsługi, na klapce wlewu paliwa lub na progu drzwi.

DLACZEGO MUSZE SPRAWDZIC LUZ FELG?

Przed pierwsza jazda sprawdź, czy koła poruszają się swobodnie. Oznacza to, ze ani felgi, ani opony nie maja kontaktu z elementami podwozia, nadwozia i części hamulców. Odległość do stałych elementów pojazdu musi wynosić co najmniej 5 mm.

JAKIE OPONY SA W ZESTAWIE Z KOMPLETNYMI KOŁAMI?

Na stronie z informacjami o oponach możesz wybierać miedzy oponami letnimi, zimowymi i całorocznymi. Ułatwiamy również wyszukiwanie odpowiednich opon według kategorii cenowej i producenta, dzięki temu możesz wyszukiwać opony według określonych kryteriów.

CZY MONTUJESZ OPONY NA FELGI?

Jeśli zamówisz kompletne koła, zmontujemy je i wyważymy. Zawsze pracujemy na najnowocześniejszych maszynach, aby zaoferować Państwu bezbłędne produkty.

JAK ZAMONTOWAC KOŁA?

Kompletne koła są dostarczane przez nas zmontowane i wyważone. Zalecamy zlecić montaż kol w specjalistycznym warsztacie. Jeśli Twoje koła są wyposażone w czujniki TPMS, montaż powinien zawsze przeprowadzać specjalista.

INNE TEMATY

MOGE ZAMÓWIĆ CZUJNIKI TPMS BEZ FELGI?

Czujniki monitorowania ciśnienia w oponach oferujemy tylko w polaczeniu z kompletnym kołem.

MOGE ZAMÓWIĆ ODPOWIEDNIE AKCESORIA, TAKIE JAK PIELEGNACJA?

W koszyku masz możliwość bezpośredniego zamówienia różnych elementów dodatkowych, takich jak produkty pielęgnacyjne.

MOGE ZAMÓWIĆ POJEDYNCZA FELGI?

Tak, istnieje możliwość zamówienia pojedynczej felgi z naszego asortymentu, prosimy o kontakt mailowy. Potrzebujemy danych Twojego pojazdu i szczegółowych informacji na temat wymaganej felgi.

SPRZEDAWCA / B2B

MOGE UZYSKAC WARUNKI SPECJALNE?

Jako sprzedawca samochodów możesz otrzymać od nas specjalne warunki. Skontaktuj się z nami pod adresem sales@df-automotive.de

Odpowiednia odpowiedź nie została znaleziona?

Jeśli odpowiedzi na Twoje pytanie nie było w naszym FAQ, możesz również Formularz kontaktowy skorzystaj z ... a nasz zespół serwisowy zajmie się Twoją sprawą.

Wprowadź dane pojazdu

faq-info-logo
icon-cookie-tire-bitten Używamy plików cookie
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są istotne, podczas gdy inne pomagają nam ulepszać tę witrynę i doświadczenia użytkowników. Klikając na „Akceptuj wszystkie”, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie i innych technologii do przetwarzania Twoich danych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityka prywatności.
checkbox-essenziell Istotne
checkbox-marketing Marketing
checkbox-statistiken Statystyki
checkbox-externe-medien Zewnętrzne media